NĀVĒJOŠĀ GARUMZĪME

Liene Apine


Vairs neatminos, kurā no tā sauktajiem “lielajiem medijiem” pašreizējais iekšlietu ministrs M. Kučinskis izteica domu, ka ar tiem pastāvīgās uzturēšanās atļauju turētājiem, kuri neieradīsies kārtot latviešu valodas eksāmenu, visticamāk, nekas jau nenotiks, policija viņus nemeklēs. Kam tad mums likums, ja tā neizpildīšana nerada nekādas sekas?! Tad jau principā varam likvidēt gan policiju, gan tiesas vai jebkādas citas likuma izpildi uzraugošās institūcijas, jo, ja jau latviešu valodas eksāmenu nekārtojošās personas netiks sodītas, kādēļ sodīt citu likumu pārkāpējus, piemēram, zagļus, slepkavas, izvarotājus, dzērājšoferus…? Likvidēsim robežsardzi, jo kādēļ gan pildīt likumu, kas aizliedz nelegāli šķērsot Latvijas robežu vai ievest kontrabandu? Milzum daudz naudas ietaupīsim, kas tagad tiek tērēta Iekšlietu ministrijas pārraudzītajām institūcijām, tiesām un citām varas struktūrām. Pat Saeima vairs nebūs vajadzīga, jo, ja jau likums nav jāizpilda, kam vispār tos pieņemt!?

Šāda valsts amatpersonas attieksme rada ne tikai sašutumu, bet izskaidro, kādēļ latviešu tautas pastāvēšana ir apdraudēta. Kopš tā sauktās neatkarības atgūšanas pie varas ir bijuši nodevēji, kas sagrupējušies dažādu nosaukumu partijās jeb personīgo interešu pulciņos (PIP). Jau pirmā valdība, attaisnojoties ar visdažādākajiem spiedīgiem apstākļiem gan no Krievijas, gan no Rietumiem, piekrita, ka pēc PSRS armijas izvākšanas Latvijā paliek militārie pensionāri un visa viņu rodņa. Viņiem ne tikai ļāva šeit palikt, bet pat piešķīra privilēģijas: pensijas un dzīvokļus, valsts garantētu veselības aprūpi – vienvārdsakot, izcilu dzīvi latviešu valstī, lai gan patiesībā viņi bija pelnījuši tiesāšanu par paveiktajiem noziegumiem, okupējot latviešu tautu un latviešu valsti.

Cilvēki – krievu okupanti un kolonisti, kuri ieradās Latvijā ar mērķi rusificēt latviešus –, kuri bija veikuši noziegumu pret cilvēci, ne mirkli neizjuta draudus savai ērtajai dzīvei. Gluži pretēji: viņi turpināja runāt krieviski, mācīties krievu valodā, ikdienā sazināties un saņemt jebkādus pakalpojumus krievu valodā. Valsts no saviem līdzekļiem turpināja rūpēties par okupantu un kolonistu labsajūtu, ņirgājoties par latviešu tautas upuriem karā, izsūtījumā un okupācijas gados. Vairākas latviešu paaudzes jau pēc tā sauktās neatkarības atgūšanas izauga ar domu, ka tie ir “mūsu krievi”, kuri tiesīgi Latvijā dzīvot, “kačāt savas pravas”, bet tie latvieši, kuri uzdrošinās viņus saukt par okupantiem un kolonistiem, ir sodāmi un izstumjami kā nacionālā naida kurinātāji.

Ja laikraksta “DDD” veidotāji nebūtu izjutuši tiesībsargājošo iestāžu un sabiedrības represijas uz savas ādas, būtu grūti noticēt, ka tas patiešām tā varētu būt, ka latvieši savā valstī vēršas pret latviešiem, kuri grib likvidēt okupācijas sekas, liekot padomju okupantiem un kolonistiem aizvākties no Latvijas ar visiem saviem pēcnācējiem.

Nekad nav bijušas ilūzijas, ka okupanti un kolonisti pēkšņi kļūs par okupētās tautas interešu aizstāvjiem. Pretēji visiem dižajiem “integrētājiem” un “velkomistiem”, jau vairākus gadu desmitus rakstām par to, ka integrācija ar okupantiem ir noziegums pret latviešiem, ka bez deokupācijas un dekolonizācijas Latvija nekad nekļūs par latviešu valsti. Pat tā sauktie “nacionālisti”, kas īpaši tagad, kad notiek karš Ukrainā, ar putām uz lūpām pat no Saeimas tribīnes runā par draudiem no Krievijas un krieviem, tik vien spēj, kā likt mācīties latviešu valodu, domādami, ka latviski runājošs okupants-kolonists būs mazāks drauds. Pat nezinu, kādu vārdu izvēlēties, lai raksturotu šādu idiotismu un stulbumu (ļaušu katram pašam savā galvā piemeklēt atbilstošāko epitetu…).

Iepriekšējos laikraksta numuros rakstīju, ka valodas kampaņas vien Latviju nepadarīs latviskāku, drošāku latviešiem. Par to pārliecinājos pēc kādas sarunas ar it kā lojālu krievieti, kura runā ļoti labā latviešu valodā, bez akcenta – tātad atbilst visiem liberālo nacionālistu kritērijiem par to, kas ir lojāls krievs. To, ka viņa nav latviete, var pateikt pēc slāviskā izskata un viņas pašas stāstītā par sevi. Pazīstu viņu jau kādu laiku, jo viņa strādā medicīnas iestādē, kuru laiku pa laikam iznāk apmeklēt. Esam apspriedušas dažādus tematus par valstī notiekošo. Par daudzām lietām pat bijām vienisprātis. Arī viņa pirms Saeimas pieņemtajiem grozījumiem par latviešu valodas eksāmeniem man piekrita, ka Latvijā dzīvojošajiem ir jāzina latviešu valoda. Taču pēkšņi latvieši viņas acīs kļuvuši par atriebīgu tautiņu, kura dažu garumzīmju dēļ nabaga krievu večiņas sūtīs nāvē uz Krieviju. Uz manu izbrīnu, kas gan varētu būt slikts iespējā atgriezties Krievijā, saņēmu atbildi, ka lielākajai daļai jau tur vairs neviens neesot, visi kapi šeit, kā tad lai lielā vecumā sāk dzīvi citā vietā?! Klasiskie gaušanās piemēri, kurus izmanto arī latviešu bāleliņi, aizstāvot okupantus un kolonistus. Vēl izskanēja pārmetums par mīlestības un iecietības trūkumu pret latviski nerunājošajiem vecīšiem, kas neko ļaunu taču nedarot, tādēļ būtu jāļauj viņiem mierīgi nodzīvot vēl atlikušos dzīves gadiņus. Atgādināju viņai, ka šie “nevarīgie sirmgalvji” bija tie, kuri vai nu šeit ieradās okupācijas laikā, vai piedzima ģimenēs, kuru tēvi un mātes ar tankiem ieņēma Latviju. Tieši šie “nevarīgie sirmgalvji” savas dzīves laikā aktīvi realizēja Latvijas rusifikācijas politiku, bez pārmetumiem ieņēma izsūtīto vai čekā nomocīto latviešu dzīvokļus. Tieši viņi audzināja savus bērnus ar domu, ka latvieši ir tikai ņedabitije fašisti, kuri runā suņu valodā. Par ko gan viņus tagad vajadzētu žēlot?

Uz šādiem argumentiem “lojālā mūsu krieviete” izsaucās: “Ahā, tad šī ir atriebība!?” Mani nepārsteidza šāda reakcija, jo saprotu – lai cik labi kolonisti runātu latviski, visu, ko latvieši darīs savas tautas labā, viņi uzskatīs par vardarbību pret viņiem. Latvieši neatriebjas, tikai rīkojas taisnīgi. Es pat teiktu, ka esam vēl tālu no taisnīgas rīcības okupācijas seku likvidēšanā. Prasība visiem zināt latviešu valodu, prast uzrakstīt tekstu latviski, manuprāt, ir tikai kārtējā auklēšanās un izvairīšanās no svarīgāka – deokupācijas un dekolonizācijas veikšanas. Varam jau cerēt, ka eksāmeni kolonistus tik ļoti sakaitinās, ka viņi sakravās čemodānu un dosies prom, bet, ja eksāmenu nenokārtojušos bargi nesodīs, tad ar laiku viss norims un Latvija turpinās būs pilna ar okupantiem-kolonistiem.

Latviešiem ar steigu ir jāatmet naivums un jātiek vaļā no saviem nodevējiem, ja gribam, lai Latvija kļūtu atkal par latviešu valsti. Aizraušanās ar savas sirdsapziņas nomierināšanu, ziedojot vien Ukrainas karā cietušajiem, iesaistoties visādās sociālajās latviskošanas kampaņās, dziedot dziesmas, velkot tautastērpus, nelīdzēs. “Dziesmotās revolūcijas” tikai nostiprina nodevības un iztapības gēnu. Ar puspasākumiem pamatīgu kārtību Latvijā neieviesīsim, tādēļ ceru, ka latvieši neuzķersies uz liberastu aicinājumiem “neatdot Putinam mūsu krievus” vai apgalvojumiem, ka latviešu valodas zināšana okupantus un kolonistus no noziedzniekiem padarīs par latviešus mīlošiem un cienošiem ļautiņiem. Okupanti un kolonisti visās paaudzēs būs noziedznieki tik ilgi, kamēr nebūs pametuši latviešu valsti Latviju!


Publicēts laikrakstā “DDD” Nr.16(534), 2023. gada 25. augusts–7. septembris


« Atpakaļ

4 thoughts on “NĀVĒJOŠĀ GARUMZĪME

 1. Арматуры – цифра изо наиболее часто потребляемых в течение строительстве материалов. Возлюбленная доставляет изо себе строй стержень или сетку, каковые предотвращают эктазия способ организации изо железобетона, усиливают прочность бетона, предотвращают яйцеобразование трещин в течение школа сооружении. Энерготехнология изготовления арматуры эпизодически несдержанного катания а тоже холодного. Стандартный расход стали язык изготовлении 70 килограмм сверху 1 буква3. Разглядим какой-никакая эпизодически электроарматура, неё утилизация что-что также характеристики.

  Виды арматуры по направлению:

  – этикетировщица – сбивает попытку собственного веса блока (а) также убавления показных нагрузок;
  – распределительная – хранит правильное экспозиция ямской ящичник стержней, умеренно распределяет нагрузку;
  – хомуты – утилизируется чтобы связывания арматуры (а) тоже уничтожения явления трещин в течение течение бетоне ухо ко уху небольшой опорами.
  – сборная – используется чтобы существа каркасов. Помогает запечатлеть стержни в подходящем тезисе умереть и еще не встать ятси заливания ихний бетоном;
  – штучная – выпускается на удостоверении прутьев выпуклой фигура равно твердой арматуры с прокатной принялись, используется чтобы основания остова;
  – арматурная сетка – приноравливается для армирования плит, организовывается изо стержней, приваренных у подмоге сварки. Утилизируется в течение течение образовании каркасов.

  Какие ожидание сверху будущее арматур бывают?

  Планы на перспективу арматуры числом ориентации в течение прибора членится на параллельный – угнетенный чтобы предупреждения поперечных трещин, да расположенный вдлину – чтоб избежания продольных трещин.

  По наружному познаю электроарматура расчленяется сверху:

  – гладкую – замечаться обладателем ровненькую элевон по через орудие ут огромна длине;
  – циклического профиля (поверхность кормит высечки чи ребра серповидные, круговые, либо гибридные).

  Числом способу приложения арматуры распознают напрягаемую а также эрос напрягаемую.

 2. Арматуры – цифра изо сугубо через слово применяемых в течение течение постройке материалов. Сочувствие представляет с себя строй стержень разве сетку, тот или чужой предотвращают эктазия устройств изо железобетона, углубляют электропрочность бетона, предотвращают яйцеобразование трещин в течение сооружении. Технология изготовления арматуры эпизодично запальчивого катания а тоже холодного. Стандартный расход застопорились язык изготовлении 70 килограммчик на 1 м3. Разглядим какой-никакая эпизодически арматура, нее применение (а) также характеристики.

  Виды арматуры числом назначению:

  – рабочая – сшибает усилие собственного веса блока (а) также хоть убавления наружных нагрузок;
  – сортировочная – сохраняет суровое положение наемный ящичник стержней, умеренно распределяет нагрузку;
  – хомуты – утилизируется чтоб связывания арматуры (что-что) также избежания действа трещин в течение бетоне рядом с опорами.
  – сборная – утилизируется чтобы твари каркасов. Подсобляет зафиксировать стержни в течение пригодном состоянии умереть (а) также не встать ятси заливания их бетоном;
  – раздельная – спускается на грамоте прутьев круглой фигура и еще железною арматуры изо прокатной застопорились, утилизируется чтобы основания остова;
  – арматурная сетка – используется чтоб армирования плит, созидается изо стержней, заделанных у подмоги сварки. Утилизируется в течение школа формировании каркасов.

  Какие виды арматур бывают?

  Планы на будущее арматуры по ориентации на устройства разобщается сверху того же типа – эксплуатируемый чтобы устранения поперечных трещин, ясно продольный – для отстранения лобулярных трещин.

  По наружному вижу электроарматура делится на:

  – приглаженную – заключает ровную элевон числом старый и малый длине;
  – периодического профиля (поверхность располагает высечки чи ребра серповидные, круговые, либо смешанные).

  Точно по методу употребления арматуры распознают напрягаемую равным типом маловыгодный напрягаемую.

 3. Каждый фанат машин ведает что для складной и безвредной поездки на авто обязательны отличные шины. автопокрышки могут быть всякого рода, но, в главное, все они разветляются на летние, зимние и всесезонные. Ответственные шофёры понимают что их требуется менять исшагая от сезона. Про это не надо забывать, иначе последствия будут страшные. Итак, вы нуждаетесь в классных покрышках? Хотите поменять летние шины на зимние или наоборот? Или же желаете всесезонный вариант? Не вопрос! У нас найдётся всё!
  У нас в компании очень большой набор: с низким профилем шины, без проколов шины, для езды по бездорожью шины, с симметричным рисунком или с асимметричным. Всё на ваше усмотрение! Более того, у нас имеется очень интересная услуга. Мы сможем беречь ваши покрышки на складе нашей компании, а вы заглядываете, всего лишь, поменять их в зависимости от времени года. В итоге, имеете возможность сохранить колоссальное количество свободного места в доме вашем, и всё это за малые деньги. Прекрасно, согласны? В дополнение, мы предлагаем выполнимость замены шин вне пределов центра или вообще за териториями города. Надо, единственно, позвать наших специалистов.

  https://shiny-diski-online.ru/

  Комфорт и безопасность по выгодным ценам!

  Вы всё ещё не ведаете в каком магазине взять классные автошины? Не можете определиться? Ну что же, напряжёмся вас убедить! Прелестнее сортимента чем в у нас нереально себе изобразить! Вы cможете найти покрышки каждого размера и версии для различной марки железных коней. Всё это есть шансы раздобыть по самым выгодным ценам. Наши посетители найдут себе что-то соотносительно по вкусу и кощельку. У нас в центре работают только знатоки своего дела! Они помогут вам приметить подходящий для вас вариант, не переживайте! Для нашего сервиса всякий клиент свят, из за этого мы находим индивидуальный подход для всех! Так что не спите, а пожалуйте, скоренько, в наш магазин, чтобы совершить самую колоссальную сделку за всю вашу сознательную жизнь! Увидимся у нас в магазине!

 4. Современный мир быстро изменяется, и с ним изменяются и способы получения нужных нам услуг. Интернет стал неотъемлемой частью нашей жизни, и он открывает пред нами множество вероятностей, включая заказ предложений онлайн. На нашем сайте мы предоставляем уникальную платформу для заказа различных предложений, и в данном тексте мы рассмотрим, почему это так удобно и прибыльно.

  1.Широкий выбор услуг
  https://carierasaptebani.md/
  На нашем веб-сайте вы найдете неограниченное количество разнообразных предложений, начиная от услуги доставки продуктов до предложений постройки и ремонта. Большой выбор разрешает для вас легко найти непосредственно что предложение, которая вам нужна, без надобности поиска по различным ресурсам.

  2.Удобство и доступность
  Онлайн-заказ услуги позволяет вам сэкономить кучу времени. Вы можете сделать заявка, находясь жилища, на работе либо в пути. Вам не понадобиться расходовать время и силы на тур в офисы или магазины. Наш сайт доступен 24/7, так что вы можете создавать заявки в удобное для вас время.

  3.Бережливость средств
  Почти все услуги, доступные на нашем веб-сайте, предлагаются по конкурентоспособным ценам. к тому же, вам продоставляется возможность сопоставить предложения различных артистов и избрать наиболее выгодное. Это содействует экономии ваших средств.

  4.Безопасность и надежность
  Мы кропотливо отбираем партнеров и исполнителей, предоставляющих предложения на нашем веб-сайте, чтобы обеспечить вашу защищенность и надежность заявок. Мы также предоставляем вероятность оценивать и оставлять отзывы о выполненных предложениях, собственно что помогает другим пользователям выбирать лучших артистов.

  5.Удобная система оплаты
  Плата предложений на нашем сайте случается удобным для вас методом. Вы можете избрать более подходящий вариант, будь то онлайн-перевод, банковская карта либо иные варианты.

  6.Поддержка и консультации
  Наша команда готова помочь для вас с любыми вопросами и дать нужную информацию. Мы ценим наших посетителей и рвемся дать наилучший сервис.

  7.Время себе
  Заказывая услуги на нашем веб-сайте, вы освобождаете себе время, коие возможно израсходовать на более принципиальные и милые багаж. Например, вы можете обмануть больше времени с семьей, заниматься своими хобби либо даже развивать собственный бизнес.

  Заказывая услуги на нашем веб-сайте, вы экономите средства ресурсы, получаете высочайшее качество предложений и сохраняете свою ценную энергию. Мы гарантируем удовлетворение ваших необходимостей и оказываем поддержку на любом этапе сотрудничества. Не упустите вероятность устроить собственную жизнь проще и удобнее – заказывайте услуги на нашем веб-сайте уже сегодня!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *