ŠĪ IR LATVIJAS VĒSTURĒ VĒL NEBIJUSI ZAGŠANA

Ēriks Stendzenieks

Reklāmas specialists


Man te uzdeva visādus jautājumus – kā mēs slimnīcās varam paplašināt savu kapacitāti, ja visi ārsti un medmāsas ir tik ļoti noslogoti un trūkst gan darbinieku, gan aprīkojuma. Visi “izdeguši”.

Es negribu ieņemt pianista Pavļuta amatu, bet mana īsā atbilde: ja par 4 miljardiem gada laikā nevar iepirkt 1000 gultas ar visiem ventilatoriem, tas raisa dažus jautājumus. Nu, piemēram, kā 12 (!) C9 pacienti var uzkarināt Gaiļezeru ar 10 000 vietām? Jā, personāls ir “izdedzis”? Tikpat izdeguši ir mazie uzņēmēji, frizieri, kafejnīcas, viesnīcas, mākslinieki un 60 procenti Latvijas cilvēku.

Kur ņemt kadrus C9 aprūpei? Ārprāts… Kur gan? Jūs esat pilnīgi plānprātīgi tur, Brīvības 36, vai kā?

Par 4 miljardiem jebkuri pasaules labākie speciālisti drūzmēsies kadru uzņemšanas nodaļā. Atgriezīsies arī tie, kas aizbraukuši. Plus atgriezīsies māsas, kas pazemojumu dēļ mainījušas profesijas. Par 4 miljardiem var nopirkt Nobela laureātu uz pāris gadiem, lai vada jūsu bardaku.

Protams, ja vien netaisa Pavļuta/Kariņa/Nullevita “zelta PR birojus”. Ja netaisa bezjēdzīgas reklāmas kampaņas par, es tā rēķinu, miljons 500 tūkstošiem? Ja neizdala 5 miljonus 10 pilnīgi bezjēdzīgiem pētījumiem, kuru vienīgais rezultāts ir gurķu–salātu recepte? Ja ārkārtas situācijas aizsegā, kad nedarbojas iepirkumu un konkursu likums, ikviens varas džeks var iepirkt kaut sērkociņu kastīti par 1000 EUR.

Es neesmu mediķis, es neesmu infektologs, bet diezgan labi saprotu sabiedriskos procesus. Un šī ir Latvijas vēsturē vēl nebijusi zagšana, kura kaut kādiem 11 gadus politikā nebijušiem oligarhiem sapņos nav rādījusies.

Šiem džekiem ir pilnīgi vienalga – pārvēlēs viņus vai ne, jo sazagts ārkārtas stāvokļa laikā (15 EUR par stabiņa mazgāšanas un citām afērām) – ir 20 paaudzēm uz priekšu. Viņi peldas otkatos.

Nu tā apmēram.

Avots: https://pietiek.com/raksti/si_ir_latvijas_vesture_vel_nebijusi_zagsana/


Publicēts laikrakstā “DDD” Nr.2(496), 2022. gada 28. janvāris–10. februāris


« Atpakaļ