TRĪSSTŪRIS AR ČETRIEM STŪRIEM

Ainārs Kadišs

Šodien man piezvanīja kāds Facebook draugs: paklau, ko tu par visu notiekošo domā? Tur taču nav nekādas loģikas! (Ar to domājot kovidafēru un visu, kas ar to saistās, ‒ maskas, ierobežojumi, komandantstunda utt.) Un es īsi centos atbildēt.

Pirmkārt, manuprāt, vislielāko kļūdu mēs darām ar to, ka cenšamies notiekošo ārprātu izskaidrot, ņemot talkā saprātu un loģiku. Tas ir strupceļš. Jau desmitiem reižu ir pierādīts, ka pats pamats ‒ PCR kovidtesti ‒ ir neuzticami, ka maskas nepasargā no vīrusiem, bet (visbiežāk) pasliktina ieelpotā gaisa kvalitāti, ka aizliegumi vienā automašīnā atrasties vairākiem cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām, pretstatā bieži vien piebāztajam sabiedriskajam transportam, ir muļķīgi un stulbi, bet vīrusa apkarošanai komandantstundas ieviešana ziemas laikā diennakts daļā, kad gandrīz visi cilvēki tāpat jau guļ, ir stulbuma augstākā pilotāža, arī ka zvanīšana metra attālumā esošam pārdevējam ir idiotisms utt., utt.

Tajā visā nav nekādas loģikas, ja pasākumu mērķis ir kovida apkarošana. Šādā griezumā mēs NEKAD nesaskatīsim tur jebkādu pragmatismu. Veltas pūles “cepties” par šo bezjēdzību.

Pavisam cita aina paveras, ja mēs saprotam, ka “kovidpasākumu” mērķi ir nevis neesošas pandēmijas apkarošana, bet daudz, daudz dziļāki, piemēram ‒ sabiedrības transformācija, tradicionālo sociālo ieradumu maiņa, kastu sabiedrības izveidošana, lielas sabiedrības daļas ekonomiskā stāvokļa pasliktināšana, totalitārisma nostiprināšana, policejiskas iekārtas veidošana, cilvēka pazemošana un salaušana ar viņa dabisko cilvēktiesību ierobežošanu, utt. Tad viss nostājas savā vietā, jo šie mērķi pamazām tiek sasniegti. Cilvēki atsvešinās, tuvinieki nedrīkst un nevar savējos apmeklēt slimnīcās un pansionātos, daudzi, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, nevar vairs sastapt radiņus. Dažreiz ‒ pat bērnus. Bet bērni aug…

Vārdu sakot ‒ LV varturu realizētie pasākumi ar prostituēto mediju masīvo atbalstu sekmīgi kropļo cilvēku dzīves un lauž likteņus. Šādā gaismā raugoties (nomainot mērķi “pasargāt no kovida” ar mērķi “transformēt sabiedrību un utilizēt nolietoto un/vai nederīgo cilvēkresursu”), viss notiekošais murgs iegūst jēgpilnu un racionālu nozīmi.

Te rodas jautājums: vai LV varu sagrābusī hunta apzinās, ko dara?

Domāju, ka tikai daļēji ‒ atbilstoši savam IQ. Vairāki SIA “LV” vadošo amatpersonu publiskie izteicieni ir tik amizanti, ka ieguvuši spārnus un aizlidojuši tālu ārpus Latvijas. Pats dzirdēju, ka kādas lielvalsts žurnālists citēja Latvijas Valsts prezidenta vārdu pērles kovidsakarā, kad šis bauru tautai visai nopietni paskaidroja, kuri svinēs Ziemassvētkus, bet kuri ‒ ne. Par jefiņu ar krāsotajām olām pat nav vērts runāt.

Bet ir viena lieta, kuru viņi visi saprot lieliski. Tā ir NAUDA. Vislabāk ‒ LIELA NAUDA. Lieldienu zaķis pat publiski atzina, ka viņiem ir tik daudz naudas kā nekad.

Ticu. Jo tieši “caur” korumpētām valdībām cilvēki, kas iedomājušies sevi par pasaules valdniekiem, realizē savas ieceres gandrīz visos zemeslodes nostūros. Viņus pašus nauda neinteresē ‒ viņi var sadrukāt, cik grib. Viss, kas viņus interesē, ir NEIEROBEŽOTA VARA pār cilvēkiem, visu dzīvo un nedzīvo.

Un šie cilvēknīdēji vienkārši nopērk tādus šakālēnus kā vietējie “jūdas” un ar viņu rokām realizē savas ārprātīgās idejas.

Starp citu, es sen par to aizdomājos ‒ kā viens vai daži psihopāti spēj nodarīt tik lielu ļaunumu visai pasaulei? Fiziski viņi to nespētu, ja nebūtu vesela cilvēku varza, kā saka – “uz vietām”, kuri gatavi pildīt visnoziedzīgākās pavēles. Mūsdienās tas parasti notiek, banāli uzpērkot. Padomājiet, policisti, ierēdņi, tiesneši un daudzi, daudzi citi, kas saka: “Es tikai daru savu darbu!” vai “Es tikai pildīju pavēli.” Bieži vien nelieši, paši palikdami ēnā, veic neģēlīgus noziegumus pret cilvēkiem… ar jūsu rokām. Tas nudien nav gods, un būt par aklu pavēļu vai noteikumu pildītāju nav augstā nosaukuma “CILVĒKS” cienīgi. Starp citu, noziedzīgu pavēļu pildīšana neatbrīvo no atbildības.

Neapgrūtināšu lasītāju ar daudziem burtiem, jo zinu, ka gari raksti ir “pa zobam” ne katram. Bet rezumējot gribu teikt: nemeklējiet saprātu un loģiku tur, kur to nav; nemeklējiet trīsstūrim ceturto stūri! Tā tur NAV!

Ceturto stūri jūs atradīsit četrstūrī, bet murgainos, haotiskos kovidnoteikumus varēsit saprast un izskaidrot tikai tad, kad pacelsit acis no sadzīves nebūšanām un ieraudzīsit puzli visā tās atbaidošajā neglītumā. Un mums tik apnikušie un kaitinošie varturu purneļi un viņu realizētās cūcības lieliski iederēsies šajā bildē un ieņems savu vietu.

Bet mēs ‒ cita varianta nav! ‒ veidosim pilnīgi citādāku attēlu. Brīvu, drosmīgu, godīgu un dvēselēs skaistu cilvēku sabiedrību. Sabiedrību, kurā cilvēks cilvēkam ir tuvākais, nevis potenciāls infekcijas pārnēsātājs. Sabiedrību, kurā cilvēki joko un smaida, kurā tuvinieki satiekoties apkampjas, kurā bērni sēž uz savu veco, mirstošo vecāku gultas malas un ir klāt tad, kad ir grūti ‒ slimībās un nevarībā. Sabiedrību, kurā cilvēkiem atkal ir sejas, neaizklātas ar lupatiņām.

Nepadodieties depresīvajam spiedienam! Tas ir viens no daudzajiem līdzekļiem sabiedrības pārveidošanai par vadāmu, pakļāvīgu, iebaidītu un trulu vergu pūli. Bet mēs ‒ mēs esam dzimuši brīvībai! Vismaz ‒ daudzi no mums. Un es ceru, es ticu, ka arī tu, dārgais lasītāj, esi viens no mums.

Dzimis brīvībai!

Avots: https://pietiek.com/raksti/trissturis_ar_cetriem_sturiem


Publicēts laikrakstā “DDD” Nr.3(473), 2021. gada 12.–25. februāris


« Atpakaļ