Konservatīvās vērtības “krievu pasaules” aizsegā

Marlēna Pirvica

 

Rosina papildināt Bērnu tiesību aizsardzības likuma 47. pantu ar punktu: “Bērnu izglītības un aprūpes iestādēs dzimumaudzināšanai jābūt balstītai uz Latvijas Republikas Satversmes 110. pantu. Bērnu izglītības un aprūpes iestādēs ir aizliegta viendzimuma personu seksuālo un laulības attiecību popularizācija un reklāma.”

 

Cēlais mērķis

 

Kurš gan būtu PRET cēlu, noderīgu mērķi? Neviens! Taču Bērnu tiesību aizsardzības likuma izmaiņas ieviesēji, vācot parakstus no iedzīvotājiem, sūdzas par gauso atsaucību. Vai cilvēki nesaprot, kas jādara? Saprot! Taču, kas traucē cēlā mērķa realizēšanā? Un vispār, kāpēc daudzas draudzes klusē? Iespējams, ka klusēšanas iemesls varētu būt piemērs no Bībeles:

“Tāpēc ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un dara, pielīdzināms gudram vīram, kas savu namu cēlis uz klints. Kad stiprs lietus lija un straumes nāca un vēji pūta un gāzās šim namam virsū, nams tomēr nesabruka; jo tas bija celts uz klints. Un ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un nedara, pielīdzināms ģeķim, kas savu namu cēlis uz smiltīm.” (Mat. 7:15).

Vai šis nams tiek celts uz klints (kristīgās vērtības) vai smiltīm (ievērojot “krievu pasaules” intereses un stiprinot Krievijas ideoloģiju Latvijā)? Acīmredzot daudzi, kas centušies izvairīties no parakstu sniegšanas, arī kristieši un draudzes, kas noklusē, nav gluži automātiski pieskaitāmas pie homoseksuālās propagandas atbalstītājiem, kā to akcentē parakstu vākšanas iniciatori. Domājams, ka tie ir tālredzīgi cilvēki, kuri saskata “cēlā mērķa” realizācijas tālejošus politiskus mērķus, kas daudz vairāk varētu apdraudēt Latviju.

Jāatgādina, ka pērnā gada maijā, kad Tieslietu ministrijā pēc atsevišķu organizāciju iniciatīvas tika plānots grozīt Krimināllikuma 78. pantu, iekļaujot tajā “seksuālās minoritātes”, latviešu tauta un kristieši reaģēja uz notiekošo momentāni. Latvijas tautas vārdā valdībai, Tieslietu ministrijai un citām institūcijām tika iesniegta atklāta vēstule, iebilstot pret mēģinājumu grozīt Krimināllikuma 78. Pantu, balstoties uz divu mēnešu laikā savāktiem 7 458 parakstiem.

Rezultātā tika panākts, ka Tieslietu ministrijā nolēma likumu nepapildināt. Tāpēc pārmest Latvijas tautai un kristiešiem par gausību, nebūtu par ko.

Rodas jautājums, kāpēc gan kristiešiem atbalstīt smiltīs ieraktu māju, tādējādi pašiem iekļūstot lamatās? Lai pēc tam, kad slēptajā ideoloģijā tērptais cēlais mērķis aizvien vairāk parādītu savu īsto dabu, pārējā Latvijas sabiedrība varētu pārmest kristiešiem viņu aklumu?

 

Cēlā mērķa vaibsti

 

Bībele brīdina: “Sargaities no viltus praviešiem, kas pie jums nāk avju drēbēs, bet no iekšpuses tie ir plēsīgi vilki. No viņu augļiem jums tos būs pazīt.” (Mat. 7:15). 

Iniciatīva “Sargāsim mūsu bērnus” ierauj Latvijas tautu un kristiešus politiskā izvēlē, liekot pārkāpt pāri savai sirdsapziņai un parakstīties par Lindrermana&Co ieceri. Nav jāpārmet tiem, kuri neparakstās, bet gan tiem, kuri ir nostādījuši tautu šādā negodīgā un provokatoriskā izvēlē.

Jāvērš arī uzmanība, ka biedrības “Dzimta”, kura pārņēmusi stafeti, mājaslapas nosaukums ir uzrādīts krievu valodā – www.rod.lv – un pamatinformācija, kā arī video intervijas pārsvarā tur ir atrodamas krievu valodā. Tātad valsts valodas lomai arī netiek pievērsta liela uzmanība. Dominē akcents, ka par bērnu tiesībām cīnās tieši krievvalodīgie, proti, slāvi; kāds vīrietis videointervijā saka: “Man kā slāvam, nav pieņemami, ka mūsu zemē notiek tādas lietas.” Šāda dominance – slāvi, pareizticība un Putina nozīme konservatīvo vērtību aizsargāšanā – ir redzama arī Krievijā, konservatīvās vērtības pielīdzinot “krievu pasaulei”.

Pagājis laiks un tagad Ukrainas kontekstā aizvien vairāk ir saskatāmi cēlā mērķa vaibsti.

Kāpēc Nacionālā Apvienība nav atsaukusies cēlā mērķa realizēšanas turpināšanai, jo taču tieši (NA) dedzīgi iestājas par konservatīvām – tradicionālām vērtībām. Savulaik NA tik ļoti cīnījās par atbalstu ģimenēm, rezultātā tika panākts palielinājums minimālajam pabalstam par bērnu kopšanu līdz 1,5 gadu vecumam, kā arī palielināts atvieglojums par apgādībā esošu peronu. “Taču ir viens BET! NA iestājas  PAR ģimenes vērtībām. Un ir PRET “krievu pasaules” interešu lobēšanu, stiprinot Krievijas ideoloģiju, šajā gadījumā ar vienu skaistu un cēlu mērķi padusē.”

Likumsakarīgi, ka cēlo mērķi kā pirmsvēlēšanu karogu ātrā tempā paķēra Irina Cvetkova, kura iepriekš bija “Saskaņas centra” biedre, bet tagad pārstāv Latvijas Krievu savienību. Nesen Vašingtonā starptautiskās organizācijas “Pasaule bez nacisma” konferencē Cvetkova esot apgalvojusi, ka Latvijā par neonacisma atdzimšanu liecinot tas, ka Latvijas pilsonība tiek piešķirta Austrālijā, Jaunzēlandē un Brazīlijā dzīvojošajiem latviešu leģionāru pēctečiem. Viņa centusies stāstīt par nacisma ideju atdzimšanu Latvijā un aicinājusi Amerikas politiķus un likumdevējus izdarīt spiedienu uz mūsu valsts politiķiem, lai nepieļautu neonacisma izplatīšanos.

Latvijas Krievu savienību pārstāv arī Miroslavs Mitrofanovs, kurš Latvijas Televīzijas raidījumā “Izvēlies nākotni” politiskajās debatēs gaidāmo Saeimas vēlēšanu sakarā  balansēja uz Krimināllikuma 81. panta robežas. Droši vien tāpēc Urbanovičs no SC izskatījās pavisam mērens. Skaidrs, ka Mitrofanovs ar šāda veida provocējošām darbībām var mēģināt destabilizēt Latvijas Valsts drošību, tādējādi parādot, ko Latvijas Krievu savienība taisās darīt tuvākajā laikā, acīmredzot Latvijā audzēt separātistu muskuļus, lai īstajā laikā tos iedarbinātu, gluži kā Ukrainas gadījumā, un atklātā formā cīnītos par “krievu pasauli” Latvijā.

 

Ārvalstu politiskais atbalsts baznīcā

 

Zinot, ka Krievijas ideoloģija iet roku rokā ar Pareizticīgo baznīcu, nav jābrīnās, ka Latvijā cēlā mērķa realizēšanā tieši Latvijas un Krievijas Pareizticīgā baznīca ir atbalstījusi parakstu vākšanu pret homoseksuālisma propagandu bērnu vidū. Latvijas pareizticīgo iedzīvotāju grupa ir vērsusies pie Maskavas un visas Krievzemes patriarha Kirila ar lūgumu atbalstīt valstī notiekošo parakstu vākšanu par likuma grozījumiem.

Homoseksuālisma propagandas aizliegšana neapšaubāmi ir atbalstāma, bet kāpēc Latvijas pareizticīgo iedzīvotāju grupa ir griezusies pie Maskavas un Krievzemes patriarha ar lūgumu atbalstīt parakstu vākšanu, tādējādi šāda rakstura aicinājumam pievēršot tieši viņu viedoklim īpašu nozīmību?

Taču, ja arī Latvijas baznīcas atsaka atbalstu, tad tomēr būtu jāpadomā kāds ir atteikuma īstais iemesls. Varbūt tas nemaz nav saistāms ar atbalstu homoseksuālistiem, ņemot vērā, ka iepriekšējā parakstu vākšana par centieniem grozīt Krimināllikuma 78. pantu atbalstu parakstu vākšanā tika saņemta tieši no Latvijas tradicionālajām baznīcām, bet nevis no Pareizticīgās baznīcas, no kuras vēlāk tika saņemts novēlots atteikums.

 

Vērtības šodien

 

Vēl nesen kristīgās “Asociācijas Ģimene” Valdes priekšsēdētāja, kā arī deputāta kandidāte no (Nacionālās apvienības “VL-TB/LNNK”) Ilona Bremze kādā konferencē brīdināja: “Pienācis laiks, kad mēs vairs nevaram lietot vārdus “tradicionāla ģimene” bez paskaidrojuma, kāda tā ir, jo Eiropā šie vārdi tagad attiecas arī uz homoseksuāliem pāriem. Tāpēc jālieto vārdi “dabīga ģimene”.”

Taču arī uz politiskās skatuves uzrodas jauninājums. 18. septembrī, Latvijas Republikas Saeimas sēdē tika skatīts deputātes Irinas Cvetkovas iesniegtais likumprojekts “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā“. Saeimas sēdē nolemts – likumprojektu nodot komisijām.

Par cēlā mērķa īsto nozīmi brīdinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis (NA), starp citu, arī kristietis, (intervija “Vairāk mīlestības un ticības”), kurš uzskata, ka konservatīvo vērtību aizsegā parādās jauna ideoloģija – “Jaunkrievija”, “Krievu pasaule” –, pret kuras veidošanos Latvijā asi iestājas un ir gatavs spert radikālus soļus, balsojot pat PRET.

Eināram Cilinskim ir skaidrs, ka tas ir mēģinājums atjaunot “krievu pasaules”, proti, Latvijas okupācijas laika stāvokli, izmantojot Krievijas ideoloģijas mērķu realizēšanu, nevis šķietamās rūpes par Latvijas bērnu nākotni.

Dzintars Rasnačs, Saeimas deputāts (NA), par Irinas Cvetkovas iesniegto likumprojektu balsošanas laikā atturējās. Par savu izvēli viņš atbildēja šādi:

“Atbilde ir ļoti vienkārša. Vakar frakcija nolēma neatbalstīt Ždanokas saraksta kandidātes Irinas Cvetkovas priekšlikumu. Atbalsts šīs dāmas jebkādām aktivitātēm  vienlaikus ir atbalsts Ždanokas partijai. Šodien liela daļa to deputātu, kas vakardienas sēdē nepiedalījās, nobalsoja citādi.”

Einars Cilinskis izsakās lakoniski un skarbi: “Frakcijā bija brīvais balsojums pēc sēdes. Īsā atbilde – es balsošu pret šīs organizācijas priekšlikumiem neskatoties. Jo vairāk, ja tas ir Putina ideoloģijas turpinājums Latvijā.”

 

Konservatīvo vērtību “krievu pasaules” aizsega bīstamība

 

Kāds varbūt teiks, ka šajā gadījumā nav svarīgi, kurš iesniedz likumprojektu, bet gan tā saturs, jo runa ir par Latvijas bērnu nākotni. Protams, Latvijas bērnu nākotne ir nozīmīga, taču panikai nav pamata – ne tik lielā mērā, lai maksātu tik augstu cenu, atbalstot “krievu pasauli” Latvijā. Neaizmirsīsim, ka Latvijas Republikas Satversmē ir ierakstīts 110. pants. Taču atbilstošu likumprojektu, aizsargājot bērnu intereses, var arī iesniegt citi, nemanipulējot ar gaidāmajām vēlēšanām, lai tikai nokļūtu uz sev vēlamā krēsla.

Kāda varētu būt steidzamības panākuma bīstamība nākotnē, var ieskatīties spilgtā piemērā – Ungārijas gadījumā. Mēs lepojamies ar Ungārijas konservatīvo valdību, taču šobrīd tā ir visai pro-krieviska.

Ungārijā bez konservatīvās “Fidez” partijas, kas izrādās ir arī diezgan prokrieviska, otra ir nacistiskā “Jobbik” partija, kas uztur saikni ar Krimas okupantiem un izsaka teritoriālas pretenzijas Ukrainai (jo Aizkarpatos dzīvo arī ungāri), nevar palaist garām faktu, ka valstī ir arī Komunistu partija. Tas ir plašs spektrs Putina ieceru realizēšanai.

 

Ar labiem nodomiem – ceļš uz elli

 

Vai drīz nepienāks tādi laiki, kad Latvijā izaugusī paaudze varēs pārmest ne bez pamata, pieaugušajiem par to, ka tā ir pieļāvusi izveidoties situācijai, ka savām rokām, it kā ar labiem nodomiem atbalstot konservatīvās vērtības, esam panākuši, ka pie varas ir nākuši “krievu pasaules” vadoņi, vedot Latvijas valsti Krievijas apskāvienos?!

Dievs nekad nenokavē. Dievs nenokavē nekādus nozīmīgus procesus, ja Viņu lūdz par pareizām lietām atbilstoši Latvijas interesēm.


« Atpakaļ