Iesakām mainīt kursu!…

Andrejs Lucāns

Agronoms Burtniekos

 

Nosūtu kādu anekdotisku, bet oficiāli reģistrētu sarunu starp spāņiem un amerikāņiem navigācijas kanāla “Ekstremālās situācijas jūrā” 106. frekvencē, kas risinājusies Finistera jūras šaurumā, Galisijas piekrastē. Atvainojos, ja esat jau to lasījuši, bet tā man atgādina situāciju, kādā šobrīd atrodas lauksaimniecībā, kad priekšlikumi, protesti, brīdinājumi, argumenti nespēj valsts kursa noteicējus un stūrmaņus pārliecināt, ka kuģis strauji tuvojas klintij…

 

Spāņi (fonā traucējumi): Runā A-853, lūdzu, izmainiet kursu 15 grādus uz dienvidiem, lai novērstu sadursmi ar mums. Jūs virzāties tieši uz mums, attālums – 25 jūras jūdzes.

Amerikāņi (fonā traucējumi): Tieši mēs iesakām jums mainīt kursu 15 grādus uz ziemeļiem, lai izvairītos no sadursmes ar mums.

Spāņi: Atbilde ir negatīva. Atkārtojam – pagrieziet 15 grādus uz
dienvidiem, lai izvairītos no sadursmes.

Amerikāņi (cita balss): Ar jums runā Amerikas Savienoto Valstu kuģa kapteinis. Mainiet kursu 15 grādus uz ziemeļiem, lai izvairītos no sadursmes!

Spāņi: Neuzskatām jūsu priekšlikumu ne par iespējamu, ne adekvātu. Iesakām jums pagriezties 15 grādus uz dienvidiem, lai neuztriektos mums virsū.

Amerikāņi (paceltā balsī): Ar jums runā Ričards Džeimss Hovards, Amerikas Savienoto Valstu aviācijas bāzes kuģa “LINKOLNS” – otra lielākā ASV flotes kuģa – kapteinis. Mūs pavada 2 kreiseri, 6 iznīcinātāji, 4 zemūdenes un daudzi atbalsta kuģi. Es jums NEVIS IESAKU, es jums PAVĒLU mainīt kursu 15 grādus uz ziemeļiem. Pretējā gadījumā būsim spiesti veikt pasākumus, lai nodrošinātu mūsu kuģa drošību. Lūdzu, nekavējoties aizvācieties no mūsu kursa!!!

Spāņi (absolūti mierīgi): Ar jums runā Huans Salass Alkantara. Mēs esam divi cilvēki. Mūs pavada mūsu suns, vakariņas, divas pudeles alus un kanārijputniņš, kurš šobrīd guļ. Mūs atbalsta radiostacijas “Cadena Dial de la Coruna” 106. kanāls “Ekstremālas situācijas jūrā”. Ņemot vērā, ka atrodamies uz sauszemes un esam tikai Finistera bāka A-853 Galisijas piekrastē, Spānijā, mēs netaisāmies nekur nogriezties.

Un vēl – mums nav ne mazākās jausmas, kurā vietā starp Spānijas piekrastes bākām mēs esam pēc lieluma.

Varat veikt visus savus … pasākumus, kādus vien uzskatāt par vajadzīgiem, un darīt visu, ko vēlaties, lai gādātu par jūsu … kuģa drošību, kurš drīz sašķīdīs gabalos pret klintīm.

Tādēļ vēlreiz pārliecinoši rekomendējam izdarīt saprātīgāku lietu: izmainīt jūsu kursu15 grādus uz dienvidiem.

Amerikāņi: OK, sapratām, paldies!

 


« Atpakaļ